Get Adobe Flash player
 

 

Do pobrania

W tym dziale zamieszczam różne materiały (w postaci dokumentów *.pdf, *.doc) dotyczących fotografii i tylko i wyłącznie związanych z fotografią... Znajdziecie tu wszelkiego rodzaju poradniki, instrukcje, materiały szkoleniowe i całe kompendium wiedzy na temat fotografii. Dodam także programy dla amatorów jak i profesjonalistw, których używam i polecam do pracy z fotografią. Większość z tych programów sam używam lub przetestowałem je i z czystym sumieniem mogę polecić każdemu miłośnikowi fotografii... oczywiście wsystko rzecz gustu i przyzwyczajeń... Materiały i programy te są znalezione w internecie, wyselekcjonowane i zebrane w jednym miejscu.

 
Poradnik zawiera szereg informacji na temat wyboru fotografa na ślub. Zamieszczono w nim sporo uwag i zalecen, ważnych aspektów, na które należy zwrócić uwagę przy wyborze fotografa.

downloadingDOWNLOAD - POBIERZ


  • 10 sposobów na robienie lepszych zdjęć„Dziesięć sposobów na robienie lepszych zdjęć. Żaden z nich nie wymaga kupowania nowego sprzętu”. Tytuł książki dokładnie odzwierciedla jej zawartość. To przedstawienie dziesięciu technik i pomysłów, które pomogą poprawić wasz warsztat fotograficzny. Nie jest to zbiór tanich trików, dzięki którym zaczniecie robić zdjęcia jak zawodowcy. Ktokolwiek, kto jest już choć trochę obeznany z pracą fotografa wie, że „robienie zdjęć jak zawodowiec” (cokolwiek to znaczy) wymaga czasu i wysiłku, a każdy kto twierdzi inaczej zwyczajnie mija się z prawdą. Książka została napisana z myślą o osobach, które już poznały podstawy fotografii i zadają sobie pytania: „Co dalej?”, „Co mogę zrobić, aby poprawić swoje zdjęcia?”. „Dziesięć” odpowiada na te pytania i daje solidne podstawy połączone z praktycznymi ćwiczeniami, aby wyruszyć w swą dalszą podróż fotograficzną.downloadingDOWNLOAD - POBIERZ


  • 10 nowych sposobów na robienie lepszych zdjęć 

Dziesięć nowych sposobów na robienie lepszych zdjęć" jest kontynuacją pierwszego ebooka Davida duChemina. Druga część rozwija zagadnienia omówione w pierwszym tomie i odpowiada na pytanie: jak mogę poprawić swój warsztat fotograficzny bez wydawania dodatkowych pieniędzy na nowy sprzęt? „Dziesięć” jest drugim e-bookiem Davida duChemina - autora książki „W kadrze. Rozważania na temat wyobraźni fotografa”

 downloadingDOWNLOAD - POBIERZ


  • Fotografowanie w podróży

"Wakacyjne wojaże to bez wątpienia najlepsza okazja, by w pięknych plenerach i niezwykłych okolicznościach szkolić swój fotograficzny warsztat. Nie wystarczy jednak wybrać się na Kubę i fotografować kolorowe Cadillaki i kobiety z grubymi cygarami w zębach. Malownicze krajobrazy i barwne postacie to dopiero połowa sukcesu. Bez odpowiednich umiejętności trudno będzie Wam sprostać wyzwaniom, jakie stanowią dla matryc cyfrowych aparat w ostre słońce na pustyni czy brak dostatecznej ilości światła po zmroku. Dlatego na kolejnych stronach naszego dodatku podpowiadamy nie tylko, jak przygotować się do fotopodróży, co zabrać i w co się spakować, ale również jak dobrać najlepsze parametry i jak zapanować nad ekspozycją.Ponadto nasz poradnik pomoże Wam komponować mocne kadry dowiecieć się również, jak szukać ciekawej perspektywy, fotografować w miejskiej dżungli oraz na prawdziwym safari.Mamy nadzieję, że dzięki naszym wskazówkom każdy z Was przywiezie z wakacji karty pamięci pełne wspaniałych, niecodziennych ujęć!"

downloadingDOWNLOAD - POBIERZ


  • Przyciągnąć wzrokPrzyciągnąć wzrok to trzeci, bezpłatny e-book Davida duChemina. Po bardzo dobrze przyjętych Dziesięć sposobów na robienie lepszych zdjęć i Dziesięć nowych sposobów na robienie lepszych zdjęć, prezentujemy kolejnego e-booka autora książek: W kadrze. Rozważania na temat wyobraźni fotografa; Poza kadrem. Żyć fotografią, żyć z fotografii oraz Pracując nad kadrem. W cyfrowej ciemni.

downloadingDOWNLOAD - POBIERZ


  • W pogoni za stylem

W pogoni za stylem to e-book poświęcony kwestiom świadomego wyboru sprzętu i jego ustawień w zależności od efektu estetycznego, który chcemy osiągnąć. Pomaga on w szukaniu odpowiedzi na pytanie dręczące wielu z nas: „Dlaczego moje zdjęcia nie wyglądają tak dobrze?”.
Każdy z nas patrzy na świat inaczej i dlatego – po części – biorą się różnice w naszych zdjęciach. Często jednak nie przywiązujemy należnej uwagi do znaczenia każdej z decyzji podejmowanych w trakcie fotografowania i obróbki plików. W pogoni za stylem omawia wszystkie te elementy i próbuje zachęcić czytelników, by myśleli raczej o wyglądzie zdjęcia i emocjach, które ma przekazać, zamiast skupiać się wyłącznie na kwestiach technicznych.

 downloadingDOWNLOAD - POBIERZ


  • Darmowy kurs fotografiidownloadingDOWNLOAD - POBIERZ


  • Instrukcja: Instrukcja obsługi NIKON D700Należy dokładnie zapoznać się ze wszystkimi dostarczonymi z aparatem instrukcjami, aby móc w pełni wykorzystać jego możliwości, a po przeczytaniu należy położyć je w miejscu dostępnym dla wszystkich osób, które używają aparatu.

downloadingDOWNLOAD - POBIERZ


 

Najlepszy (moim zdaniem) na rynku menadżer zdjęć. Uważam go za najlepszy do katalogowania zdjęć, podstawowej i szybkiej obróbki (zmiana rozmiaru) a przede wszystkim do wstępnego przeglądania i usuwania złych zdjęć :-)

acdsee ultimate9"ACDSee Ultimate 9 to oprogramowanie do zarządzania i obróbki zdjęć przeznaczone zarówno dla profesjonalistów jak i amatorów. Program obsługuje warstwy a tym maski, duplikowanie, łączenie, zmiana rozmiaru czy głębi barw. Zapewnia zarządzanie i katalogowanie zdjęć wraz z operacjami na wielu plikach naraz. ACDSee Ultimate 9 posiada zaawansowane narzędzia edycyjne takie jak: wypełnianie, zaawansowany pędzel, zaawansowane ustawienia kolorów i gradientów czy wyostrzanie i modyfikacja światła. Dodatkowo program obsługuje chmurę SeeDrive i ACDSee 365 dzięki czemu zdjęcia można przechowywać zdalnie i łatwo je udostępniać."

 

Kategoria: Grafika/grafika restorowa 
Cena/licencja:  Testowa
Platforma systemowa:  Windows XP/Vista/Se7en/10 
Rozmiar:  99,2 MB 
Obsługiwane języki: język angielski


downloadingDOWNLOAD - POBIERZ PROGRAM


 

Nik Collection to zestaw genialnych wtyczek od specjalistów z Nikona. Na zestaw Nik Collection składa się 7 wtyczek do Photoshopa, Lightrooma i Apple Aperture.

NikCollection
W skład Nik Collection znajdziecie następujące wtyczki do programu Adobe Photoshop, Adobe Lightroom oraz Apple Aperture:

* Analog Efex Pro - pozwala nadać zdjęciom charakterystyczny, klasyczny wygląd fotografii pochodzących z aparatów analogowych.
* Color Efex Pro - duży wybór filtrów służących do retuszu i kolorystycznej korekty zdjęć.
* Silver Efex Pro - narzędzie pozwalające nadać wyjątkowy ton czarno-białym fotografiom.
* Viveza - pozwala ustawić tonacje i kolorystykę zdjęcia bez konieczności stosowania masek i zaznaczeń.
* HDR Efex Pro - zaawansowane filtry pozwalające ulepszyć fotografie HDR.
* Sharpener Pro - wtyczka służąca do precyzyjnego wyostrzania obrazu.
* Dfine - wtyczka służąca do redukcji szumów.

 

 

NikCollection2

 

Kategoria: Grafika/grafika restorowa 
Cena/licencja:  Darmowe
Platforma systemowa:  Windows XP/Vista/Se7en/10 
Rozmiar:  429 MB 
Obsługiwane języki: język angielski

 


downloadingDOWNLOAD - POBIERZ PROGRAM


 powrot